Kilkudziesięciu krwiodawców każdego dnia odwiedza działający w murach naszego szpitala terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza – to ludzie, którzy bezinteresownie dzielą się tym, co najcenniejsze: życiem.
A krew jest potrzebna każdego dnia – w nagłych wypadkach, podczas operacji, leczeniu nowotworów, porodach i wielu innych sytuacjach, w których może uratować zdrowie i życie drugiego człowieka.
Dziś 14 czerwca – Światowy Dzień Krwiodawcy – to okazja by szczególnie podziękować wszystkim tym, którzy oddają krew. Każda kropla ma znaczenie.
W oddziale terenowym w Ostrowie rocznie krew oddaje ok 11 tysięcy osób. W skali roku daje to średnio pięć i pół tysiąca litrów krwi, która trafia nie tylko do naszych pacjentów, ale także tam, gdzie jest największa potrzeba – w całym regionie.
Serdeczne podziękowania, za waszą regularność, otwartość i bezinteresowność, składamy wszystkim krwiodawcom, a także pracownikom centrum. To dzięki Państwu możliwe jest ratowanie życia każdego dnia.
Dyrekcja i pracownicy szpitala