Login    
  
image
Remont i przebudowa SOR i lądowiska oraz zakup wyposażenia medycznego SOR

Remont i przebudowa SOR i lądowiska oraz zakup wyposażenia medycznego SOR dla ZZOZ w Ostrowie Wlkp.

Beneficjent: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim

Wartość projektu: 3 932 715,17 PLN

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 3 262 300,39 PLN    

Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia, standardu wyposażenia w sprzęt medyczny oraz skuteczności działań w stanach zagrożenia zdrowotnego, to najważniejsze założenia projektu kompleksowej modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego  oraz lądowiska dla helikopterów realizowanego przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim.
W ramach projektu przebudowano i wyremontowano część bloku ambulatoryjnego w obszarze stacjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego  - w pomieszczeniach wymieniona została instalacja sanitarna i elektryczna, utworzono nowe gabinety, zmodernizowany został podjazd dla osób niepełnosprawnych.
Szpitalny Oddział Ratunkowy został wyposażony w nowoczesne aparaty i urządzenia niezbędne do diagnostyki i leczenia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Zakupiono m.in.: aparat RTG z ramieniem C, kardiomonitory, aparaty do znieczulenia dzieci i dorosłych, respiratory stacjonarne  i transportowe, defibrylatory, ultrasonograf przewoźny, mobilny stół operacyjno-zabiegowy.
Przyszpitalne lądowisko dla helikopterów zostało przebudowane. Lądowisko powiększono i wyposażono w oświetlenie pozwalające na przeprowadzanie działań ratowniczych przez 24 godziny na dobę przy różnych warunkach pogodowych. Przy lądowisku powstały miejsca postojowe dla policji i straży pożarnej.

Projekt realizowany w latach 2010 - 2011

 

                                  

  
image
Remon i przebudowa SOR - galeria zdjęć